ZAGREGOWANA INTELIGENCJA // CHIMERASCOPE FYI

Europejski krajobraz zagrożeń 10 lipca 2026

Analiza postawy bezpieczeństwa międzysektorowa obejmująca 67 segmenty branżowe i 4552 ocenionych domen.

25 października 2026

67
Sektory
4552
Ocenione domeny
5
Ryzyko krytyczne
11098
Znalezione CVE

Ogólny rozkład ryzyka

CRITICAL
5%
HIGH
17.6%
MEDIUM
39.9%
LOW
37.6%

Ustalenia międzysektorowe

11.1%
Ryzyko podszywania się
5.3%
Domeny bez uwierzytelniania e-mail
80.3%
Niechronione rozpoznawanie DNS
81.2%
Ryzyko nieautoryzowanych certyfikatów
78.1%
Nowoczesne szyfrowanie
16.5%
Gotowość do ujawniania
22.5%
Nieszyfrowany dostęp
11.1%
Ryzyko zarządzania sesją

Porównanie sektorów

SektorŚr. ryzykoRyzyko e-mailRyzyko DNSSzyfrowanieCDN
UE Kontraktowa produkcja leków3818.5%94.4%72.2%27.8%
Grecja Transport morski i Finanse3525.4%89.8%61%33.9%
UE Krypto i Aktywa cyfrowe339.5%54.1%93.2%66.2%
Africa Fintech & Digital Banking32.913.5%73.1%78.8%50%
Zasoby Australii i Kanady32.617.5%89.5%68.4%50.9%
UE Gospodarka odpadami32.620.3%84.7%84.7%18.6%
UE Nieruchomości i PropTech32.39.1%87.3%80%45.5%
Izrael Cyberbezpieczeństwo i Obrona32.23.1%76.9%92.3%64.6%
Włochy Farmacja i Produkcja32.114.9%88.1%73.1%44.8%
UE Gry i Hazard31.516.1%85.7%80.4%39.3%
Global Cloud & Infrastructure315.1%83.3%91%46.2%
Francja Farmacja i Przemysł30.723.7%78.9%82.9%38.2%
Southeast Asia Tech & Digital30.712.7%78.9%71.8%35.2%
DACH Energetyka i Usługi komunalne30.611.4%94.9%82.3%21.5%
UE Farmacja i Ochrona zdrowia30.415.2%89.9%78.5%17.7%
Wlk. Brytania Fintech i Bankowość30.48.6%81.4%87.1%60%
UE Transport morski i Porty30.221.1%84.2%70.2%36.8%
Rumunia IT i Energetyka30.214.7%76%77.3%41.3%
LATAM Finance & Tech29.91.3%79.5%87.2%62.8%
UE IT medyczne i MedTech29.710%82.9%80%21.4%
Hiszpania Finanse i Energetyka29.69.9%95.8%69%42.3%
UE Lotnictwo i Lotniska29.410.9%79.7%82.8%46.9%
UE Żywność i Rolnictwo29.27.8%82.8%81.2%39.1%
Nuclear Energy & Technology29.18.2%82.4%75.3%20%
ZEA Krypto i Finanse299.2%55.3%81.6%56.6%
Wlk. Brytania Farmacja i Biotech28.812.3%96.5%78.9%22.8%
Bałtycki sektor cyfrowy i Fintech28.610.1%72.5%76.8%46.4%
UE Kosmos i Satelity28.213.5%84.6%80.8%23.1%
UE Telekomunikacja i Infrastruktura cyfrowa28.18.5%81.7%84.5%22.5%
UE Chemia i Przemysł288.5%85.9%76.1%32.4%
Global Shipping & Logistics27.87%80.7%68.4%29.8%
US Defense & Aerospace27.77.2%81.2%81.2%40.6%
US Cybersecurity Vendors27.41.4%63.9%88.9%56.9%
UE Logistyka i Łańcuch dostaw27.18.3%85%80%21.7%
Global AI & Machine Learning272.7%80.8%89%42.5%
UE Media i Nadawcy26.99.6%91.8%76.7%34.2%
UE Handel i E-commerce26.815.6%93.5%88.3%55.8%
Singapur Finanse i Krypto26.710.3%63.2%75%45.6%
Irlandia Technologia i Farmacja26.45.3%86.8%81.6%36.8%
UE Woda i Ścieki26.413.2%79.4%80.9%26.5%
Indie IT i Farmacja26.315.3%63.9%75%30.6%
EU Railway & Rail Infrastructure26.112.5%69.4%70.8%25%
DACH Fintech i Bankowość25.88.5%88.1%86.4%42.4%
Turcja Obrona i Produkcja25.716.4%91.8%45.9%13.1%
Brazylia Finanse i AgTech25.65.8%72.5%84.1%55.1%
DACH Obronność i Lotnictwo25.415.3%83.1%66.1%28.8%
Portugalia Fintech i Energetyka25.412.5%78.1%78.1%40.6%
Europa Środkowo-Wschodnia Obrona i Fintech24.821.4%68.6%77.1%17.1%
EU Hospital & Health Systems24.617.3%82.7%73.1%7.7%
UE Poczta i Kurierzy24.510.9%81.2%70.3%28.1%
Benelux Finanse i Farmacja24.27.7%70.5%84.6%42.3%
UE Edukacja i Badania23.96.6%76.3%73.7%19.7%
Arabia Saudyjska Wizja 203023.926.5%51.5%42.6%20.6%
Japonia i Korea Technologia23.813.2%95.6%48.5%17.6%
UE Półprzewodniki i Mikroelektronika23.816.7%91.7%76.7%25%
US Healthcare Systems23.63.8%86.2%75%40%
US Fintech & Banking23.55.2%79.2%87%63.6%
US Tech & Enterprise SaaS22.81.2%76.5%85.9%43.5%
Szwajcaria Bankowość i Farmacja22.74.1%86.3%86.3%26%
Holandia Technologia i Fintech22.411.1%58.3%83.3%38.9%
UE Infrastruktura krytyczna22.23.4%89.8%81.4%39%
Niemcy Ubezpieczenia2212.7%91.1%89.9%13.9%
UE Kancelarie prawne i Usługi profesjonalne21.510.4%76.1%79.1%26.9%
DACH Motoryzacja i Mobilność20.77.8%92.2%68.8%20.3%
EU ICT Service Management19.86.7%60%76%25.3%
Skandynawia Krajobraz cyberbezpieczeństwa18.72.6%67.1%86.8%35.5%
DACH Administracja i Sektor publiczny1614.3%73.5%91.8%4.1%
Metodologia

Na podstawie pasywnego rozpoznania publicznie dostępnych danych. Nasz silnik wywiadowczy ocenił 4552 domen w 67 sektorach za pomocą zautomatyzowanej analizy wielofazowej w 18 wymiarach bezpieczeństwa. Nie przeprowadzono testów inwazyjnych.

Zamów analizę intelligence

Wyślij dane i podaj domenę główną organizacji. Dostarczymy sektorowy raport intelligence.

© 2026 Gexiro Global Enterprises Ltd, Gibraltar.